Julie Delpy

8,1
6 970 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Julie Delpy

Chodzi o tytuł pewnego filmu, w którym prawie na pewno grała Julie Delphy. Film opowiada o skrzypaczce i dwóch lutnikach, czy bardziej jednym. I jest taka sytuacja, że ta skrzypaczka jest dziewczyną tego jednego lutnika, który jest właścicielem zakładu robiącego skrzypce i chyba jeszcze inne intrumenty. On sam był chyba lutnikiem (ale głowy nie daje), ale niezbyt dobrym. Drugi facet jest bardzo dobrym lutnikiem. Dochodzi do konfrontacji tego utalentowanego lutnika z tą skrzypaczką. Obaj ci faceci są bliskimi przyjaciółmi. Ten utalentowany robi skrzypce, albo tylko nastraja, albo naprawia (?) dla tej skrzypaczki. I cały film jest o ciekawej grze psychologicznej. Ten utalentowany lutnik rozkochuje w sobie tą skrzypaczkę. Nie mówi jej nic o miłości, niczego nawet nie sugeruje, przynajmniej słowami, jednak wszystko aranżuje tak, że ma ona wszelkie podstawy do uwierzenia i zauważenia, że on ją kocha. W końcu i ona się w nim zakochuje, ale kiedy mu to wyznaje, on ją odrzuca. Stwierdza, że ona się pomyliła, że coś chyba źle zrozumiała. Takie misterium flirtu doskonałego. Sztuka dla sztuki.

Wydawało mi się, że film nazywał się 'Skrzypaczka', ale nie znajduję takiego tytułu na filmweb. Może ktoś kojarzy tytuł filmu o którym piszę?

Eleonora

ten film to serce jak lód
grali w nim emanulle beart i daniel auteil
pozdrawiam Matylda.

wlosla

No tak...tylko w Sercu jak lód grała Emanuelle Beart, a nie Julie Delpy.

yeny1

Tak, tak, ja wiem to już od dawna. To była moja wielka pomyłka ;P no ale nie prostowałam tutaj, bo i tak nie było zainteresowania tym tematem i wyleciało mi to z głowy. W każdym razie po powstaniu tego wątku kolega znalazł mi tytuł ("Serce jak lód") i to tak zupełnie przypadkowo. Z perspektywy czasu dziwię się, że myliły mi się obie te panie, no ale takie są fakty nestety. Obecnie jestem po większej ilości filmów z Emmanuelle Beart i zdecydowanie jej oddaję pierwszeństwo. Julie też lubię no ale nie aż tak jak Emmanuelle. W każdym razie wielkie dzięki za zainteresowanie i odpowiedzi, bo to naprwdę wielkie szczęście tak odszukać jakiś ukochany film po latach. Tylko szkoda, że nie mam go ani na dvd, ani divxie, ani vhs. Jak by ktoś miał to bardzo prosiłabym o kontakt.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones