PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=265563}

Odwrócić przeznaczenie

The Air I Breathe
6,7 10 075
ocen
6,7 10 1 10075
Odwrócić przeznaczenie
powrót do forum filmu Odwrócić przeznaczenie

Film jest świetny!!! Fabuła mądra i dająca do myślenia. Gra aktorska jest po prostu mistrzowska. Nie można się oderwać od tego filmu - tak wciąga. Po obejrzeniu wciąż ma się w sobie takie emocje... Naprawdę dawno nie widziałem tak dobrego filmu!!! Polecam wszystkim!!!

użytkownik usunięty
szproker

Jeden z moich ulubionych filmów jak dla mnie arcydzieło polecam także błękitny deszcz po ang. blue powder też świetny

ocenił(a) film na 3

Niestety ale ja mam całkowicie odmienne zdanie na temat tego filmu. Mimo, że oglądałem go po raz drugi, nie zmieniło to niczego w mojej opinii. Sama fabuła może i jest ciekawa, lecz niestety została totalnie położona przez reżysera, u którego widać brak jakiegokolwiek doświadczenia. Historie głównych bohaterów niby mają się splatać, lecz jak dla mnie są one połączone na siłę i to pod byle pretekstem. Tempo, każdego wątku ciągnie się w nieskończoność, a najgorsze jest to że nie widać w nich sensu, do którego ma się zbliżać. Film jest naprawdę bardzo abstrakcyjny, a niestety w tym przypadku psuje to całokształt. Gra aktorska była taka sobie, nie było żadnej rewelacji ani totalnej klapy. Aktorzy po prostu zagrali tak jak pozwalał im na to scenariusz, który był po prostu słaby. Jedynymi plusami jest miła, lekka i pasująca do całości ścieżka dźwiękowa. Drugą zaletą są ładnie wykonane zdjęcia. Miejscami praca kamery zwłaszcza podczas ujęć kręconych z ręki trochę była irytująca ale przez większą część czasu była ok. Podsumowując, uważam że "Odwrócić przeznaczenie" poległ totalnie w najważniejszej kwestii każdego filmu czyli scenariusza. Wolna i miejscami monotonna akcja jeszcze bardziej ukazała marazm i słabość tego filmu. Dlatego też ja daję ocenę 3/10 :)

ocenił(a) film na 9
lukgof

cyt. "Wolna i miejscami monotonna akcja". Czy film musi wyglądać jak "Rambo" albo "Terminator" żeby był dobry?
Równie dobrze mogę napisać, że jest kino ambitne i kino dla gawiedzi. Dla mnie "Harry Potter" oraz "Władca pierścieni", to właśnie taki popularny chłam.
Ja zdecydowanie wolę kino ambitniejsze, takie jak "Odwrócić przeznaczenie" czy "8 części prawdy".

ocenił(a) film na 3
berni_

Być może pomysł na "Odwrócić przeznaczenie" był ambitny tylko, że zwyczajnie w świecie sam film wyszedł kiepski i nudny. Nie twierdzę, że Harry Potter jest kinem ambitnym bo jest to film całkowicie z innej półki, którego głównym celem mimo komercji jest czysta i lekka rozrywka, a tą rolę spełnia. Właśnie od takich filmów jak "Odwrócić przeznaczenie" wymagam więcej aniżeli sam pomysł. Bo w wielu filmach jest bardzo dobry i ambitny scenariusz lecz niestety jest on potem totalnie położony przez reżysera. Moim zdaniem w przypadku "przeznaczenia" tak się właśnie stało.

ocenił(a) film na 10
szproker

zgadzam się z szproker. Ten film to perfekcja : D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones