PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=299155}

Krwawa hrabina

The Countess
6,5 8 388
ocen
6,5 10 1 8388
Krwawa hrabina
powrót do forum filmu Krwawa hrabina

Węgrzy i Elżbieta...

ocenił(a) film na 10

Pamiętam, jak kiedyś korespondując z Węgrem, zapytałam go o Elżbietę. Nie oglądałam jeszcze
wtedy "Hrabiny", jedynie film "Bathory", znałam też parę klasycznych podań na jej temat. Okrutnie
się wtedy zdenerwował i zapytał: "jakiej produkcji ten film?" i: "słowacki pewnie", po czym stwierdził
że: "Słowacy nas (Węgrów) nienawidzą", że "Batory była silną kobietą" i uciął temat. Nie chciał ze
mną w ogóle o tym rozmawiać więc nie podejmowałam. Ale ta reakcja mnie zdziwiła. Ciekawa
jestem co naprawdę myślą i wiedzą Węgrzy na jej temat. Chyba się skuszę poczytać... coś spod
węgierskiego pióra, jak znajdę. :P

dilajt

A to bardzo ciekawe, bo natomiast moja współlokatorka zna dokładnie te same podania na temat Elżbiety i oni również nadal nie wiedzą jaka Elżbieta była ;) Więc różni ludzie, różne zdanie mają.

dilajt

Tak naprawdę do dzisiaj nie wiadomo co z tego jest prawdą a co nie. Czy przypadkiem dowody na jej winę nie zostały spreparowane przez wrogie Batorym rody. Była kobietą silną, stanowiącą zagrożenie dla innych wpływowych, więc niewątpliwie stanowiła zagrożenie.

LeiaSkywalker

Ech. Nie skupiłam się na tym, co piszę, więc przepraszam za to mało maślane w ostatnim zdaniu:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones