PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1274}
7,1 738
ocen
7,1 10 1 738
6,0 6
ocen krytyków
Homo Faber
powrót do forum filmu Homo Faber

... filmów z okresu młodości :)) - chyba podświadomie miał wpływ na moją obecną postawę kawalerską :)

pozdrawiam
Jarek

ocenił(a) film na 9
Jaromaz

dodam jeszcze, że książka przeczytana 7 lat później w pełni przywołała obrazy z filmu ... czytało się ją bardzo dobrze - również polecam.

pozdrawiam raz jeszcze
Jarek

Jaromaz

Filmu nie widziałem i nie wiem czy dobrze zrozumiałem wypowiedź o "postawie kawalerskiej" ale książka moim zdaniem w żadnym razie nie jest pochwałą stylu życia głównego bohatera. W zasadzie, może oprócz córki Fabera nie ma tam żadnej udanej postaci. Ja bym tę książkę zatytułował "Ludzie ułomni" bo zarówno faber, jak Hanna i znajomi Fabera mieli jakiś defekt. Ogólnie ciekawa pozycja książkowa ale nie do końca sprawny sposób konstruowania postaci przez pana Frisha sprawia, że czuć trochę ich sztuczność.

arzak

Wg mnie nie chodzi o ułomność. Ja oglądałem ten film (bardzo wierna adaptacja książki Maxa Frisha) jako nowoczesną interpretację tragedii greckiej...
Bardzo lubię ten film. Spokojny, słoneczny. spocony i dojmujący.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones